• Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień
  • ZADZWOŃ: 667 264 449

Rozpacz

Rozpacz jako szansa

Poniższy tekst dedykuje ludziom, którzy pogubili się w swoim życiu. Ludziom, którzy mają już dosyć swojego martwego życia, lecz nie wiedzą jak ruszyć z miejsca. Jeśli w Twoim życiu jest coraz gorzej – bezsilność wygrywa a Ty wątpisz, że może się cokolwiek zmienić to… mam dobre wieści. Stan taki nazywamy rozpaczą i choć cholernie trudny, daje szanse na coś nowego. Jeśli pijesz, ćpasz, grasz, czy zachowujesz się nałogowo, wcześniej czy później, rozpacz stanie Ci się bliska. Poczucie nieszczęścia które odczuwasz, to informacja którą łatwo błędnie odczytać. Nie chcemy tych trudnych do zniesienia uczuć, wiec odurzamy się na nowo. Być może Twoje cierpienie, zwiastuje zmiany o jakich Ci się nie śniło. Rozpacz jako szansa na zmianę, to niezwykle rzadki sposób, podejścia do życia. Możesz również spojrzeć na swój kryzys z takiej perspektywy.

Totalna bezsilność

Chce mi się pić. Jestem spięta i nerwowa. W głowie rusza pociąć z wagonami krytyki, użalania się nad sobą, egoizmu, strachu i poczucia winy. Jest coraz gorzej ,,odczepcie się ode mnie wszyscy’’ ale nie zostawiajcie mnie samej. Napiłam się. Otwieram oczy jest ranek poczucie winy jakie mnie ogarnia, jest nie do opisania. To mój upadek, jestem tego pewna. Mam wrażenie, że zbliżam się do kresu mego żywota.

Nowe życie

Chce innego życia, niż to które wiodę. Boje się, ale już mi wszystko jedno. Doszłam do dna, niżej nic już nie ma. Jestem w rozpaczy, ale za czym rozpaczam? Skąd się wzięło to poczucie bezsilności i zwątpienia? Może żal mi życia, które muszę porzucić i stąd ten ból? Przeraża mnie przyszłość na trzeźwo, ale innej nie jestem w stanie dostrzec. Nowe życie, jak to brzmi. Może nie będzie tak źle, jak widzę to dziś. Może będą to nowe wartości i doświadczenia, nowe myślenie i odczuwanie, nowe zachowania i przekonania, nowi ludzie i nowa ja. Pięknie i łatwo to wyglada na papierze ale wiem, że ta zmiana będzie miała wymiar rewolucji. Bez rozpaczy i zwątpienia w moje pijackie życie, nie sięgnęłabym po pomoc.

Skontaktuj się teraz z Ośrodkiem Leczenia Uzależnień w Bieszczadach Empatia, który zaoferują Ci najlepsze możliwe rozwiązanie Twojego problemu.

667264449

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*