• Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień
  • ZADZWOŃ: 667 264 449

Pijackie szczęście

Pijackie szczęście- czy to możliwe?

Pragnę być szczęśliwy. To motto, które wyznaczało moje życiowe wybory. Prócz szczęścia pragnąłem jeszcze ciepła, miłości, udanego związku. Chciałem  być zauważony, ceniony, lubiany i podziwiany. Pragnąłem ciekawego, twórczego życia, pełnego dostatku i wrażeń. Pragnąłem osiągnąć to bez doświadczania trudności życiowych.  Nie miałem pojęcia, jak wysoko postawiłem sobie poprzeczkę. Wierzyłem, ze szczęście jest w moim zasięgu. Więc co poszło nie tak?  Życie to surowy nauczyciel. To najtrudniejszy przedmiot a zarazem do bólu prawdziwy. Ponieważ, nie ma tu miejsca na manipulacje, uniki czy drogę na skróty. Jako człowiek z potencjałem do uzależnień, mogłem liczyć tylko na pijackie szczęście. 

Upadek

Moje szczęście było na wyciągnięcie ręki. W pijackim półśnie byłem Panem świata. Problemy życiowe w istocie, są tylko sytuacjami z którymi należy się spotkać. Nie miałem jednak odwagi aby spełnić jeden jedyny warunek ,,spotkać  się z nimi w prawdziwym świecie, tutaj i teraz”.

Nauczyłem się czekać, aż problemy znikną i znikały. Gdzieś pod skóra czułem jednak, że coś jest nie tak. Problemy owszem znikały, lecz tylko z mojego pola widzenia, gdyż wyręczali mnie moi bliscy.

Ukryłem się tak, jak żółw chowający głowę. Gdy się napiłem, opuszczałem kryjówkę, obnosząc się ze swoim spokojem i luzem. Moja pewność siebie, okazała się moją zgubą. Do bólu nietrzeźwy, zaliczałem kolejne porażki. Coraz częściej nie otwierano mi drzwi, bywałem wypraszany z przyjęć, sklepów, unikano mojego towarzystwa. Nadszedł jednak czas, kiedy moi bliscy, mieli mnie już dość. Nadal jednak wierzyłem w moje pijackie szczęście i wtedy to, po raz pierwszy usłyszałem ,,jedziesz na detoks”

Co dalej-nie wiem

Uzależnienie sprawia, że chory jest niezdolny do rozwiązywania codziennych problemów. Ponieważ picie generuje nowe trudności, które nawarstwiają się na stare nierozwiązane. Chory nierzadko, trafia na leczenie dopiero wtedy, gdy jego życie rozsypie się doszczętnie. Jest to dobry moment, na rozpoczęcie zmiany.

Zapraszamy do ośrodka leczenia uzależnień w Bieszczadach – Centrum Zmiany „EMPATIA”.

Pomóż sobie, czas ucieka

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*