• Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień
  • ZADZWOŃ: 667 264 449

Odwyk od leków

Odwyk od leków – jak zacząć

Życie w codziennym stresie i unikanie odpowiedzialności za swoje życie, stanowi podatny grunt dla rożnego rodzaju zachowań ucieczkowych. Prym wiedzie alkohol ale tuż za nim, kolorowe, sterylnie zapakowane niewinnie wyglądające pigułki. Tak podane stanowią ogromne zagrożenie, gdyż nie wyglądają jak narkotyki. W istocie różni je od siebie legalność. W rezultacie ścieżka do uzależnienia od leków, staje się jeszcze bardziej podstępna, niż w przypadku alkoholu. Odwyk od leków – początek.

Uzależniające leki

Potencjał uzależniający leków z grupy benzodiazepin, leków nasennych czy opioidowych leków przeciwbólowych jest ogromny i niestety bagatelizowany. W związku z tym, niezwykle łatwo jest nabrać się na ich niewinny wygląd i początkowy brak skutków ubocznych. Jeśli zażywanie leków trwa wystarczająco długo, chory nie może już się bez nich obejść, wtedy mówimy o uzależnieniu od leków, politoksykomanii. Istota uzależnienia od leków, nie różni się od innych uzależnień.  Cechą wspólną narkomanii czy alkoholizmu, jest obsesja jakiej podlega chory. Niewątpliwie przeszkodą jest fakt, który nie jest obcy bliskim osoby uzależnionej. Mianowicie chory nie wie, że jest chory. Dla rodziny jest to zupełnie niezrozumiałe, dlaczego ,,On” nadal pije czy bierze.

Leczenie uzależnienia

W związku z tym, jak wpłynąć na uzależnionego? Rodzina całymi latami stara się to robić, rzadko skutecznie. Dlaczego? Czy uzależniony od leków nie słyszy? Ależ słyszy, tylko wie, że słuchać nie musi. W swych manipulacjach i wodzeniu za nos, jest niemal zawsze o krok przed bliskimi. Przychodzi taki moment w którym załamana rodzina w poczuciu bezsilności, zwraca się po pomoc. Osoby które profesjonalnie zajmują się leczeniem uzależnienia, nie są uwikłane w grę chorego. To pozwala na skuteczną pomoc. W pierwszej kolejności odtrucie, trwające w przypadku leków dłużej, niż w przypadku alkoholu. Kolejny krok, to właściwy etap leczenia. Skupiamy się w nim na zmianę myślenia pacjenta, modyfikację starych zachowań i naukę nowych.

Ośrodek leczenia

W naszym Ośrodku oferujemy leczenie uzależnienia od leków i innych substancji psychoaktywnych, trwający 4 tygodnie z możliwością przedłużenia pobytu w razie potrzeby. Możliwe jest także odtrucie, trwające od 7 do 10 dni, które poprzedza właściwy program leczenia.

Zapraszamy

telefon: 667  264 449

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*