• Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień
  • ZADZWOŃ: 667 264 449

Jak pomóc alkoholikowi?

Jak pomóc alkoholikowi?  prewencja

Jak pomóc alkoholikowi? To pytanie zadaje sobie wiele żon, które bezsilne i zmęczone patrzą, jak małżonek rujnuje siebie i rodzinę. Cofnijmy się jednak do czasu poprzedzającego uzależnienie. Pierwszym krokiem jest przede wszystkim zapobieganie.  Pamiętajmy, że gdy choroba się rozwinie, nie ma już możliwości powrotu do picia bezpiecznego. Każdy, kto zostaje alkoholikiem, pozostaje nim do śmierci. W myśl znanej maksymy, ,,lepiej zapobiegać niż leczyć” warto zainwestować w życie swoich bliskich. Wróćmy do osoby, która jest już chora. Całkowita abstynencja od alkoholu i innych substancji zmieniających nastrój, dla chorego brzmi jak wyrok. Jednak jest to najprostszy sposób, by rozpocząć proces zdrowienia. 

Dialog

Kiedy żona podejmuje rozmowę z mężem, na temat jego picia, wierzy, że ten doceni jej uwagę i starania. Prawda jest jednak, mocno trzeźwiąca. Rozmowy takie, noszą miano ekstremalnie wyniszczających układ nerwowy dzielnych żon.  Mąż unika tematu swojego picia, (pojawia się zaprzeczanie), bądź atakuje bliskich, za niewygodne pytania. Rozmowa z alkoholikiem o jego piciu, do łatwych nie należy, więc bliscy często doświadczają poczucia bezsilności.  Warto się, skierować kroki do Poradni Leczenia Uzależnień zasięgnąć porady.

Zacznij od siebie

Tu pojawia się pierwszy problem. Jak to ja mam podjąć leczenie? Przecież to on pije. To prawda. Jednak podejmując swoją terapię, żona uzyska jasne wskazówki, co robić a czego unikać w kontakcie z chorym. Jest to szansa na: poznaniu mechanizmów, które władają uzależnionym oraz zrozumieniu dlaczego on pije. Będzie mogła, zostać wysłuchana, niekiedy po raz pierwszy w życiu. I najważniejsze. Dostanie szansę odnaleźć siebie, spotkać z latami tłumionymi emocjami. Odzyska swój szacunek polubi i pokocha siebie.

Profesjonaliści

Aby skutecznie pomóc, potrzebna jest osoba z zewnątrz rodziny. Rodzina jest środowiskiem obarczonym, konfliktami, zadawnionymi urazami, walką o władzę. Niezwykle trudno w takich warunkach o dojrzały dialog. Do klasyki należą też obietnice składane w skrusze, nierzadko na kolanach. Oczywiście są to obietnice, których alkoholik, jeśli pije, nie dotrzyma. Dzięki doświadczeniu zdobytemu przez lata, Ośrodek Leczenia Uzależnień Empatia pomogło wielu rodzinom w rozwiązaniu problemu uzależnienia od alkoholu.

Skontaktuj się teraz z Ośrodkiem Leczenia Uzależnień w Bieszczadach Empatia, który zaoferują Ci najlepsze możliwe rozwiązanie Twojego problemu.

667264449

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*